Prvá pomoc

Prvú pomoc by mal ovládať každý z nás teoreticky ale aj prakticky. I keď si človek nie je vždy istý, čo má robiť v konkrétnom prípade, treba si uvedomiť, že akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna. Viac ...

Prvú pomoc by mal ovládať každý z nás teoreticky ale aj prakticky. I keď si človek nie je vždy istý, čo má robiť v konkrétnom prípade, treba si uvedomiť, že akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna. V pondelok 15.4.2024 našu školu navštívili štyri študentky zo SZŠ v Poprade. Dievčatá predviedli žiakom prvého stupňa ukážky prvej pomoci pri krvácaní a bezvedomí. Deti si mohli  vyskúšať KPR a zásady pri umelom dýchaní a masáži srdca, mali možnosť vidieť ako pracuje AED defibrilátor. Zaujímavé boli realistické rany, obväzová technika a stabilizovaná poloha. Ďakujeme dievčatám za túto zaujímavú a užitočnú skúsenosť. Táto akcia sa deťom veľmi páčila.

Dátum vloženia: 21. 4. 2024 12:57
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 4. 2024 13:01

dnes, pondelok 6. 5. 2024
zamračené 19 °C 8 °C
utorok 7. 5. mierny dážď 12/9 °C
streda 8. 5. slabý dážď 9/6 °C
štvrtok 9. 5. jasná obloha 13/4 °C

Meniny má Hermína, Ovídius, Radivoj, Tankréd, Elfrída, Frída, Herina, Mineta

V mesiaci máji padajú najväčšie rosy.