Halloween
27. októbra naši deviataci pripravili Halloween, počas ktorého si mladší žiaci zasúťažili v kreslení a písaní strašidelných príbehov, v rozoznávaní zvukov, omotávaní múmie a chytaní duchov. A sladkou odmenou boli ocenené aj najlepšie strašidelné masky.
-sj-
TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY
V rámci zapojenia našej školy do projektu „Škola podporujúca zdravie“ sme od 17. do 21. októbra 2016 na našej škole zorganizovali týždeň zdravej výživy. Zámerom tohto týždňa nie je len utváranie návykov zdravého životného štýlu a spopularizovanie zdravej výživy a pohybových aktivít ale aj utužovanie medziľudských vzťahov a rozvíjanie schopnosti spolupracovať na úlohách.
Jednotlivé dni sme sa zamerali na tieto témy:
Pondelok        Ovocný deň (prines jablko, daruj jablko)
Utorok            Zeleninový deň
Streda             Bylinkový deň
Štvrtok            Deň bez sladkostí a sladených nápojov
Piatok             Deň boja proti stresu

Rozprávali sme sa o dôležitosti správnej výživy a pitného režimu, význame pohybu ako prevencie pred civilizačnými chorobami a obezitou. Sladkosti sme vymenili za ovocie a zeleninu, varili sme si čaj, cez prestávky relaxovali pri hudbe a relaxačných omaľovávankách, vytvorili nástenky a výstavky. Uvedomili sme si, že sme to my, kto je zodpovedný za naše zdravie, šťastie a že kvalitu nášho života máme vo svojich rukách.

Týždeň aktivít pod názvom „Hovorme o jedle“ nám priniesol množstvo zážitkov pri realizovaní aktivít spojených s témami:
- Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky.
- Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek.
Do aktivít sa zapojili všetci žiaci školy a prispeli k tomu, že môžeme  túto akciu hodnotiť ako vydarenú. Zo spomínaných aktivít sme pripravili prezentáciu.
-gk-